VIII Festiwal Temperatury im. Daniela Gabriela Fahrenheita oraz Gdynia E(x)plory Week

 

Początek nowego roku akademickiego był bardzo pracowity oraz niezwykle ekscytujący dla naszego koła.

Już pierwszy dzień października zapewnił nam dużo rozrywki i świetnej zabawy- koło EcoCar wzięło udział w VIII Festiwalu Temperatury im. Daniela Gabriela Fahrenheita, który odbył się na Targu Węglowym w Gdańsku.


Tematem tegorocznej edycji była MOTORYZACJA. Na tym wydarzeniu można było podziwiać zarówno sportowe auta, jak i zabytkowe kultowe pojazdy, motocykle czy wozy strażackie. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Wśród zaproszonych gości był m.in. Paweł „Szołek” Stefanicki – polski kierowca rajdowy i wyścigowy, który opowiadał o swojej pasji i udzielał odpowiedzi na zadawane przez uczestników pytania.

 

 

Oprócz atrakcji przeznaczonych dla dzieci tj. trampolin, zjeżdżalni, nauki tańca czy spróbowania lodów z ciekłego azotu, chętni mogli przekonać się  na własnej skórze, jak czują się pasażerowie podczas dachowania pojazdu lub w sytuacji gwałtownego hamowania na drodze, dzięki przeznaczonym do tego symulatorom. Wieczorem zainteresowani mogli podziwiać pokazy ognia oraz wybuchowe warsztaty.

 

 

Na tym wydarzeniu Nas również nie mogło zabraknąć! Studenci Politechniki Gdańskiej (czyli MY :D) mogli pochwalić się zbudowanym przez siebie ekopojazdem z silnikiem elektrycznym zasilanym ogniwem paliwowym przy użyciu wodoru. Nasza konstrukcja cieszyła się szerokim zainteresowaniem i skupiała uwagę wielu osób, zarówno starszych, jak i młodszych.

 

Kolejnym wydarzeniem, jednym z największych w Polsce promujących naukę i nowoczesne technologie, na które otrzymaliśmy zaproszenie, było Gdynia E(x)plory Week organizowana w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni od 5 do 8.10.2016r.

EcoCar miało okazję zaprezentować się w jednym z elementów tego przedsięwzięcia, a mianowicie, na Festiwalu Nauki i Technologii „Nauka i sport”. Wydarzenie to poświęcone jest szczególnie młodym odbiorcom- młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgminazjalnych, w celu zachęcenia młodych ludzi do rozwoju w dziedzinach naukowo-technologicznych.

 

        Wśród wielu atrakcji przedstawionych na E(x)plorach warto wspomnieć o warsztatach oraz pokazach naukowych, gdzie m. in. można było poszerzyć swoją wiedzę oraz dowiedzieć się wielu interesujących i zaskakujących informacji na temat hologramów czy stworzyć bańkę mydlaną, w której był „zamknięty” człowiek.


Program zdarzenia przewidywał również symulator dachowania oraz symulator lotów skonstruowany przez SimLE, gdzie pilotowanie wymagało wiele skupienia i koncentracji. Nie obyło się także bez atrakcji dotyczących sportu- zainteresowani i miłośnicy aktywnego trybu życia mogli stanąć w szranki podczas rozgrywki w pingponga oraz gry na X-boxie, rozwijając ducha rywalizacji oraz współpracy.

Serdecznie chcemy podziękować Organizatorom za zaproszenie nas do wzięcia udziału w tych wydarzeniach oraz wszystkim uczestnikom za zainteresowanie i cudowną zabawę!